Koronawirus. Blisko 30 osób ZAKAŻONYCH w szpitalu w Pleszewie. Trwa ewakuacja!

2020-04-06 21:28 EIPOZ
Koronawirus. MZ: 16 osób z Torunia zarażonych koronawirusem. Prawie 200 chorych w Kujawsko-Pomorskiem
Autor: Paweł Skraba / Super Express Koronawirus. MZ: 16 osób z Torunia zarażonych koronawirusem. Prawie 200 chorych w Kujawsko-Pomorskiem

Dramatyczne doniesienia ze szpitala w Pleszewie. Trwa ewakuacja pacjentów z oddziału opieki paliatywnej w Pleszewskim Centrum Medycznym. Dokładnie u 29 osób wykryto koronawirusa. Wszyscy zostaną przewiezieni do Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu.

W poniedziałek (6 kwietnia) po godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia przekazało drugi raport dotyczący zakażonych. Chorobę potwierdzono aż u 212 kolejnych osób. 42 przypadki dotyczyły woj. wielkopolskiego, a w szczególności powiatu pleszewskiego.

Okazuje się, że zakażeni wirusem są pacjenci i pracownicy oddziału paliatywnego w Pleszewskim Centrum Medycznym. Chorych jest aż 23 pacjentów i 6 pracowników. Oddział paliatywny oraz zakład opiekuńczo-leczniczy w Pleszewie zostały już zamknięte.

Czytaj: Jak możesz zarazić się wirusem

- Pacjenci są transportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu, a zakażony personel medyczny został poddany kwarantannie- przekazał rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk.

Na oddziałach jest jeszcze sześciu pacjentów, którzy nie są chorzy na COVID-19. Jak doszło do całej sytuacji?

- Na naszym oddziale paliatywnym wcześniej przebywało dwóch innych pacjentów z krotoszyńskiego szpitala, zarażonych koronawirusem - przekazał w oświadczeniu prezes zarządu PCM, Błażej Górczyński.

- To wyjątkowo trudne chwile zarówno dla chorych, pracowników szpitala i ich rodzin. To także olbrzymie wyzwanie medyczne i logistyczne dla całego szpitala. Prosimy o powściągliwość w komentarzach do zaistniałej sytuacji. Pozwoli to na sprawne działania w celu szybkiego przezwyciężenia obecnych trudności - dodaje prezes PCM.

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.