Koronawirus. Politechnika Poznańska drukuje przyłbice dla lekarzy [ZDJĘCIA]

2020-03-24 14:59 MROK, AG

Studenci Politechniki Poznańskiej z Wydziału Inżynierii Mechanicznej przyłączają się do akcji pomocy lekarzom walczącym z koronawirusem. Na wydziałowych drukarkach 3D będą drukować przyłbice. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo tych, którzy na pierwszym froncie walczą z zarazą.

Przyłbice są dla medyków bardzo ważne. Zabezpieczają i chronią. Niestety, na rynku nie było ich do tej pory zbyt wiele, a przecenić ich nie sposób, bo to dodatkowe po maseczkach zabezpieczenie przed zarażeniem się Sars-Cov-2. Pracownicy służby medycznej od kilku dni apelują o pomoc w dostarczeniu tego sprzętu ochronnego do szpitali.

- Politechnika Poznańska nie pozostawia bez odpowiedzi apelu lekarzy o pomoc w pozyskaniu sprzętu medycznego - informuje zespół, który podjął się drukowania przyłbic. - Mamy drukarki 3D i mamy fantastycznych ludzi, którzy chętnie pomogą - dodają. Wszystko jest skoordynowane z platformą https://koronazglowy.pl/, która między innymi z Wielkopolską Izbą Lekarską rozprowadza przyłbice lekarzom.