Koronawirus w Polsce? Uczniowie z Wielkopolski są we Włoszech. Rodzice są ZANIEPOKOJENI

2020-02-25 11:01 EIPOZ
Koronawirus
Autor: Pixaby

Koronawirus w Polsce? 20 uczniów z Mosiny (pow. poznański) oraz grupa młodzieży z Liskowa (pow. kaliski) przebywa we włoskiej miejscowości Rimini na praktykach. Ich rodzice są zaniepokojeni i chcą, aby jak najszybciej wrócili do Polski. Czy to będzie możliwe?

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się we Włoszech. Nic dziwnego, że wiele osób jest zaniepokojonych. Tym bardziej, że na półwyspie Apenińskim przebywa wielu Polaków. Wśród nich są uczniowie z Wielkopolski.

W Rimini praktyki odbywają uczniowie klasy hotelowej Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Rodzice są zaniepokojeni i chcą, aby jak najszybciej wrócili do Polski.

Radio Poznań informuje, że młodzież z Liskowa miała wracać do kraju w piątek, ale stanie się to już w środę (26 lutego). Wszyscy są pod opieką nauczycieli, a uczniowie mają mierzoną temperaturę trzy razy dziennie. Całą sytuację monitoruje Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Nieco gorzej ma się sytuacja z uczniami z Mosiny. Oni przyjechali do Rimini całkiem niedawno i mieli wracać do Polski 7 marca. Są jednak czynione starania, aby stało się to wcześniej. 20 uczniów Technikum Logistycznego i Technikum Hotelarskiego czeka na sygnał.

- Oczywiście odbieramy takie sygnały od rodziców, reagujemy. Dzisiaj będą odbywały się spotkania tam na miejscu, we Włoszech. Jakie będą decyzje - będziemy wiedzieć później. Jest na miejscu dyrektor szkoły i jego zastępczyni - przekazał w rozmowie z radiopoznan.fm wicedyrektor szkoły Beata Zakrzewska.

Więcej ma być wiadomo po popołudniowych spotkaniach we Włoszech, ale rodzice chcą jak najszybszego powrotu swoich dzieci do Polski. Większość z nich boi się, że z każdym dniem sytuacja może być o wiele bardziej dramatyczna.

Włochy walczą z koronawirusem. Już 4 osoby nie żyją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.