Koronawirus w Opolskiem: Aktualne dane, pełna lista chorych

i

Autor: FotoshopTofs/pixabay.com

Koronawirus w Wielkopolsce. Niepokojący wzrost liczby osób w kwarantannie!

2020-03-23 8:23

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce. Coraz więcej osób jest zakażonych w naszym kraju. Podobnie jest w województwie Wielkopolskim. Mamy aktualne statystyki dotyczące zakażeń, a także osób, które są objęte nadzorem epidemiologicznym, hospitalizowanych, a także będących w kwarantannie. Niestety, liczby z każdym dniem rosną!

Koronawirus w Wielkopolsce

Jak wyglądają dane odnośnie zachorowań z powodu koronawirusa w Wielkopolsce? Codziennie informuje nas o tym Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Zgodnie z informacją przekazaną w niedzielę (22 marca) w godzinach wieczornych na terenie woj. wielkopolskiego z powodu podejrzenia COVID-19:

  • 3246 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym,
  • 70 osób jest hospitalizowanych,
  • 3544 osób jest poddanych kwarantannie.

Ponadto w Wielkopolsce koronawirusem zakaziło się 36 osób. Niestety, dwie osoby zmarły.

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce jest zakażonych jest blisko 649 osób. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Posłuchaj dlaczego mycie włosów to także profilaktyka koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus Raport
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE