Koronawirus. Zarekwirowali alkohol bez akcyzy. Nie zgadniesz, co z nim zrobili!

2020-04-06 10:54 MROK
Policja zrobiła płyn do dezynfekcji
Autor: Wielkopolska Policja Policja zrobiła płyn do dezynfekcji

Najpierw zarekwirowali nielegalny alkohol z przestępstw, a teraz przerobili go na… płyn do dezynfekcji. - Wyprodukowaliśmy ze strażakami ponad 5500 litrów płynu - mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

W końcu przestępcy się na coś przydali! A w zasadzie nie oni, tylko alkohol zarekwirowany im przez śledczych. - Pojawił się pomysł aby wykorzystać zabezpieczony do różnych postępowań alkohol. W sprawę zaangażował się Zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu nadkom. Arkadiusz Milewski. Skontaktował się z sądami i prokuraturami, do których trafiły te sprawy - mówi Święcichowski. Narady długo nie trwały.

Sądy w Kaliszu i Lesznie zdecydowały o przepadku tego alkoholu, a Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu z takim dokumentem w ręku podjął decyzję, co stanie się z zabezpieczonym alkoholem bez akcyzy. - Dzięki temu możliwe było jego przerobienie na gotowy do użycia płyn do dezynfekcji - cieszą się mundurowi. Było odmierzanie, mierzenie i mieszanie. Receptura do produkcji płynu została opracowana na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Z płynu korzystać teraz będą poznańscy policjanci, prokuratorzy oraz strażacy.

KoronawirusRaport: Toruń 6.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.