To się nie mieści w głowie!

Kradł z nagrobków mosiężne wazony, a potem sprzedawał je na złom! Ważny apel policji

2023-11-27 13:05

Ten złodziej to cmentarna hiena. Kradł z nagrobków mosiężne wazony, a potem sprzedawał je na złom. Jest już w rękach policji. Szczegóły w artykule.

Bulwersująca historia kradzieży cmentarnych wazonów zainteresowała policjantów z Komendy Powiatowej Policji już w październiku. - Od połowy października docierały do nas informacje o kradzieżach mosiężnych wazonów z cmentarnych nagrobków. Kradziono je na cmentarzach w Lesznie oraz w całym powiecie leszczyńskim - mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Zobacz: Krwawa jatka na andrzejkach! Mężczyzna został dźgnięty nożem, walczy o życie

Początkowo policjanci myśleli, że ma to związek z „zamówieniami” złożonymi przed Dniem Wszystkich Świętych. Jednak wazony ginęły także w listopadzie. Koniec końców funkcjonariusze zatrzymali 36-latka z województwa lubuskiego, który w bagażniku swojego samochodu miał kilka wazonów skradzionych poprzedniej nocy na cmentarzu w Górce Duchownej. Mężczyzna kradł wazony, a potem sprzedawał je na złom.

Złodziej przyznał się do kradzieży i usłyszał już pięć zarzutów kradzieży cmentarnych wazonów, które warte są prawie 5 tysięcy złotych. Prawdopodobnie odpowiada też za kradzież ponad setki podobnych wazonów z terenu nekropolii w Lesznie i okolicy, dlatego policja prosi o kontakt wszystkie osoby, którym w ostatnich tygodniach z rodzinnych cmentarnych nagrobków skradziono wazony wykonane z mosiądzu.

36-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy zostałeś/aś kiedyś okradziony/a?
Zaniedbane groby polskich aktorów na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Niezapomniani