Krzysztof Rutkowski o wyroku w sprawie zabójstwa Ewy Tylman: "Kompromitacja poznańskiej policji i prokuratury"

2019-04-17 20:00 Redakcja ESKA INFO
Krzysztof Rutkowski
Autor: Radio ESKA Krzysztof Rutkowski

W środę w poznańskim sądzie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Oskarżony Adam Z. został uniewinniony, choć prokuratura chciała, aby na 15 lat trafił do więzienia. Głos w tej sprawie zabrał Krzysztof Rutkowski, którego agencja detektywistyczna poszukiwała kobiety na przełomie 2015 i 2016 roku. Były detektyw ostro skrytykował działania policji i prokuratury! 

- Potwierdza się to, co zauważyliśmy podczas naszego śledztwa. Adam Z. nie miał żadnego motywu, żeby zamordować Ewę Tylman. Byli bardzo pijani dlatego przyjęliśmy hipotezę nieszczęśliwego wypadku. Sąd również to zauważył i wyciągnął takie wnioski - stwierdził Krzysztof Rutkowski w jednym z wywiadów zamieszczonych w serwisie Youtube.

Były detektyw nie ma żadnych wątpliwości, że decyzja sądu jest prawidłowa. Odniósł się za to krytycznie do działań policji i prokuratury. - Działania poznańskiej policji są działaniami, które ograniczały się do karmienia prokuratury rewelacjami. Prowadzący sprawę miał ADHD procesowe. Nie były brane pod uwagę fakty i istotne elementy, które towarzyszyły całej sprawie - opowiada Rutkowski. - To wszystko pokazało bardzo niski poziom pracy funkcjonariuszy poznańskiej policji - dodaje.

Czytaj też >>> Ojciec Ewy Tylman komentuje wyrok sądu. "Co się robi w tym kraju? Uniewinnia się przestępcę!"

Rutkowski stwierdził, że w przeszłości miał bardzo dobre relacje z wielkopolską policją. - Dla mnie jakość wielkopolskiej policji była zawsze na najwyższym poziomie. Teraz to był totalny blamaż prowadzących tę sprawę. Zastanawiam się, gdzie graniczy głupota z profesjonalizmem - kontynuował swój wywód były detektyw. - Myślę, ze policja i prokuratura muszą wyciągnąć wnioski z tego blamażu. Sąd storpedował tezy i opinii policji - zakończył.

Na czwartek Krzysztof Rutkowski zwołał konferencję prasową w Poznaniu. Z pewnością dogłębniej odniesie się do dzisiejszego wyroku sądu i działań policji oraz prokuratury.

ZOBACZ WIDEO:

>>