Młodsi juniorzy Lecha Poznań obronili tytuł zdobyty rok temu

Autor: fot. Lech Poznań Facebook, mat. promocyjne Młodsi juniorzy Lecha Poznań obronili tytuł zdobyty rok temu

Lech Poznań Kolejorz: Młodsi juniorzy mistrzami Polski!

2015-06-22 13:48

Młodsi juniorzy Lecha Poznań obronili tytuł, zdobyty w poprzednim sezonie. Po zwycięstwie z Polonią Warszawa 2:1 mogą już tytułować siebie mistrzami Polski. Przed Lechitami jeszcze jeden mecz, jednak jego wynik nie będzie miał już wpływu na ogólną klasyfikację.

Kolejorz zapewnił sobie tytuł już po dwóch z trzech meczów tego turnieju. Najpierw podopieczni Przemysława Małeckiego  pokonali Górnik Zabrze 2:0. Tytuł zapewniło im  wygrane spotkanie z Polonią Warszawa, do którego doszło w niedzielę, 21 czerwca w Zielonej Górze. Lechici pokonali drużynę ze stolicy 2:1

Juniorzy młodsi Lecha Poznań właśnie pokonali Polonię Warszawa i zdobyli MISTRZOSTWO POLSKI! BRAWO DRUŻYNA!Posted by Lech Poznań on 21 czerwca 2015

Przed Kolejorzem jeszcze ostatni mecz, w którym piłkarze zmierzą  się z drużyną Progres Kraków, jednak jego wynik już nic nie zmieni - młodsi juniorzy są mistrzami Polski!

Zwycięstwo nie przyszło łatwo - podczas decydującego meczu było nerwowo. Już w trzeciej minucie Polonia Warszawa zyskała przewagę nad młodymi Lechitami. Dopiero w drugiej połowie padły gole Kacpra Chodyny oraz Dawida Kurminowskiego, które ostatecznie zadecydowały, że spotkanie zakończyło się na korzyść Lecha Poznań.

Ostatni mecz w tym turnieju we wtorek, 23 czerwca. Lech Poznań zmierzy się z klubem Progres Kraków. Oprócz poznańskiej drużyny do finałów mistrzostw Polski zakwalifikowały się zespoły Górnika Zabrze, Polonii Warszawa i Progresu Kraków.