Lech Poznań - Korona Kielce: Trzy punkty to obowiązek Kolejorza [ZAPOWIEDŹ]

2019-11-08 10:48 BM
Stadion Lecha Poznań
Autor: Wikipedia, CC, 2011 Stadion Lecha Poznań

Przed nami piętnasta kolejka PKO BP Ekstraklasy. Lech Poznań zmierzy się z Koroną Kielce. Kolejorz będzie faworytem tego spotkania, ale goście z województwa świętokrzyskiego nie mają nic do stracenia i marzą o wydostaniu się ze strefy spadkowej.

Korona Kielce fatalnie rozpoczęła tegoroczny sezon. Po 14. kolejkach kielczanie mają zaledwie 11 punktów i zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Przed tygodniem wygrali 1:0 z Zagłębiem Lubin i mają nadzieję na podtrzymanie dobrej passy, co zauważył trener Kolejorza, Dariusz Żuraw.

- Korona jest bardzo niewdzięcznym zespołem. Ostatnie mecze pokazały, że zaangażowaniem, walką i determinacją są w stanie przeciwstawić się teoretycznie lepszym zespołom, które są wyżej w tabeli - powiedział na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec poznaniaków.

Kielczanie mają jednak problem ze strzelaniem goli. W tegorocznych rozgrywkach zdobyli ich zaledwie siedem. - Musimy być skoncentrowani i nie dać sobie strzelić jakiejś głupiej bramki. Musimy grać szybko, zmieniać często strony boiska i szukać niekonwencjonalnych rozwiązań, bo Korona jest zespołem grającym bardzo agresywnie i zdyscyplinowanie. Naszym celem są trzy punkty i zrobimy wszystko, żeby zostały one w Poznaniu - opowiadał Żuraw.

Lech Poznań - Korona Kielce [TRANSMISJA TV]

Spotkanie pomiędzy Lechem, a Koroną zaplanowano na niedziele (10 listopada). Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Transmisję z meczu przeprowadzą Canal+, Canal+ 4K i Canal+ Sport 3.