Mecze Warty jednak w Poznaniu? Władze miasta mają PLAN!

2020-08-05 19:32 Maciej Brzeziński
Stadion Lecha Poznań
Autor: Wikipedia, CC, 2011 Stadion Lecha Poznań

Kilka dni temu Warta Poznań awansowała do PKO BP Ekstraklasy. Zieloni swoje domowe mecze rozgrywać mają w Grodzisku Wielkopolskim, bowiem stadion przy Drodze Dębińskiej nie spełnia wymogów licencyjnych. Pojawiła się, jednak szansa na to, aby Warta grała w Poznaniu. Władze miasta mają plan.

Warta Poznań już niedługo rozpocznie sezon 2020/21. Zieloni po awansie do PKO BP Ekstraklasy swoje domowe mecze mają rozgrywać w Grodzisku Wielkopolskim. Stadion przy Drodze Dębińskiej nie spełnia wymogów licencyjnych, a Warty nie stać na wynajmowanie stadionu miejskiego przy ulicy Bułgarskiej.

TVP3 Poznań donosi, że władze miasta mają plan, aby Warta grała w stolicy Wielkopolski i to na stadionie przy Bułgarskiej. Jak to możliwe?

- Rozmawialiśmy z władzami Warty Poznań S.A. i mogę potwierdzić, że umówieni jesteśmy już na rozmowy z Lechem. Chcemy aby także piłkarze Warty mogli grać przy Bułgarskiej. Chodzi o kilka meczów w sezonie. Głównym obiektem zgłoszonym do rozgrywek jest ten w Grodzisku, ale spotkania z klasowymi i najbardziej atrakcyjnymi dla kibiców rywalami mogłyby odbywać się w Poznaniu. Zależy nam na tym, dlatego jako właściciel obiektu chcemy pomóc w negocjacjach i ustaleniu szczegółów współpracy. Wiemy, że kibice bardzo chcieliby takiego rozwiązania - powiedziała dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk w rozmowie z TVP3.

Tak naprawdę nie wiadomo czego można spodziewać się po tych rozmowach. Kibice z pewnością zobaczyliby starcia Zielonych z Legią Warszawa, Lechem Poznań czy Wisłą Kraków na stadionie w Poznaniu. Śmiało można byłoby się spodziewać dużej frekwencji na meczach z tymi rywalami. Na ten moment pewne jest to, że Warta sezon zainauguruje w Grodzisku Wielkopolskim od starcia z Lechią Gdańsk. To spotkanie zaplanowane jest na 23 sierpnia na godz. 15:00.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.