Nie żyje Michał z Wysokiej Małej

i

Autor: Pixabay/siepomaga.pl

Przykre wieści

Michał z Wysokiej Małej nie żyje. "Pustka i smutek rozrywa nasze serca"

2022-12-28 18:57

18-letni Michał z Wysokiej Małej nie żyje. Młody mężczyzna zmagał się ze złośliwym guzem mózgu. Pomimo długotrwałej walki nie udało się go uratować. Informację o śmierci Michała przekazali jego bliscy na Facebooku w poruszającym wpisie. - Nasz Michaś odszedł w Boże Narodzenie, walczył dzielnie i mimo cierpienia wygrał niebo - napisali bliscy zmarłego. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek.

Historia choroby Michała zaczęła się w styczniu 2021 roku. Wchodzący w dorosłość mieszkaniec miejscowości Wysoka Mała w powiecie pilskim skarżył się na bóle głowy. Po badaniach okazało się, że ma guza mózgu. 18-latek przeszedł operację. Potem przyszła pora na radioterapię i chemioterapię. Michał walczył z całych sił, choć jak pisała jego mama "pojawiły się problemy emocjonalne i załamanie". - Patrzyłam na niego i nie wiedziałam, co robić! - czytamy na portalu siepomaga.pl. Stan Michała pogarszał się. Potrzebne były kolejne zabiegi. Bliscy nastolatka zbierali pieniądze na leczenie. Niestety, 25 grudnia Michał zmarł po długiej walce z chorobą. O jego śmierci poinformowali rodzice.

- Nasz Michaś odszedł w Boże Narodzenie. Walczył dzielnie i mimo cierpienia wygrał niebo. Pustka i smutek rozrywa nasze serca, jego ogromna siła do walki i chęć do życia była jego mocą ,przetrwał więcej niż mu dawano, pobił rekord. Dziękujemy wszystkim za ogrom wsparcia, ciepłe słowa, posiłki, byśmy mogli trwać przy dziecku. Odszedł otoczony miłością - napisali rodzice Michała na Facebooku. Chłopak zmarł tydzień przed swoimi 19. urodzinami.

Pogrzeb zmarłego odbędzie się w najbliższy piątek, 30 grudnia o godzinie 11:00 w Kościele w Wysokiej.

Grób tragicznie zmarłego Piotra
Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?