Wysyłanie powiadomień o utrudnieniach w komunikacji przeprowadzane będzie pilotażowo od 1 czerwca do 31 lipca.

i

Autor: Wikimedia/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Wysyłanie powiadomień o utrudnieniach w komunikacji przeprowadzane będzie pilotażowo od 1 czerwca do 31 lipca.

MPK powiadomi Poznaniaków o utrudnieniach...SMS-em!

2015-05-29 10:25

Od 1 czerwca MPK w Poznaniu będzie powiadamiać o utrudnieniach w komunikacji za pomocą SMS-ów. Informacje będą dotyczyły wstrzymania komunikacji trwającej dłużej niż godzinę. Co trzeba zrobić, aby otrzymywać SMS-y od MPK?

W Dzień Dziecka rusza nowa usługa dla pasażerów MPK - teraz o wszystkich dłuższych wstrzymaniach ruchu poznaniacy będą informowani SMS-em. Wystarczy zarejestrować się do bazy użytkowników systemu, wysyłając wiadomość pod numer 4320 z hasłem MPK. W odpowiedzi otrzymamy „MPK – dodało twój numer do bazy danych, otrzymasz wiadomość o awariach trwających powyżej 1 godziny”.

- Pamiętają Państwo wybuch gazu na Jana Pawła II w październiku ubiegłego roku? Przez wiele godzin nie było tam komunikacji tramwajowej. Podobnie było na Głogowskiej u zbiegu z ulicą  Śniadeckich, gdy doszło do awarii wodociągowej - czytamy na stronie MPK. - Od 1 czerwca tego roku o każdym takim poważnym przypadku będziemy powiadamiać naszych pasażerów wysyłając do nich SMS-y - informuje MPK.

Uwaga pasażerowie, mamy problemy techniczne na trasie PST na wysokości ul. Poznańskiej, w kierunku os. Sobieskiego. Na miejscu pracują nasze służby

Posted by MPK Poznań Sp. z o.o. on 27 maja 2015


Korzystanie z nowej usługi MPK jest dla użytkowników  bezpłatne. Jedyny koszt, który będziemy musieli ponieść to koszt naszego pierwszego SMS-a rejestracyjnego zgodny z taryfą operatora. Za każdego SMS-a wysyłanego do użytkownika płacić będzie miasto.

Wysyłanie powiadomień o utrudnieniach w komunikacji przeprowadzane będzie pilotażowo od 1 czerwca do 31 lipca przez MPK Poznań Sp. z o.o. i Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.