Na Grunwaldzie powstaje nowy park! [ZDJĘCIA]

2017-05-02 12:48

Przy ul. Sowińskiego na zaniedbanej działce powstaje park Heweliusza. Oprócz drzew i alejek parkowych znajdzie się tu także plac zabaw dla dzieci.

Rejon ulic Grunwaldzkiej, Sowińskiego, Słonecznej i Palacza na terenie osiedla Grunwald Południe to teren intensywnej zabudowy nowymi blokami wielorodzinnymi. Kilka lat temu powstało tam też nowe miejskie przedszkole.

W okolicy brakowało jednak miejsca, gdzie mieszkańcy mogliby wypoczywać wśród zieleni. Na szczęście przy ul. Sowińskiego jest pusta działka po dawnej „Gospodzie Targowej”. Do tej pory ten teren był zaniedbany i zarośnięty, ale na zlecenie władz miasta powstanie tu nowy park miejski, któremu będzie patronował Heweliusz. Skąd taki patron? To nawiązanie do znajdującego się w okolicy obserwatorium astronomicznego.

Zaniedbana działka przy ul. Sowińskiego zamienia się w park Heweliusza. Mieszkańcy w większości nowych bloków oraz dzieci z pobliskiego przedszkola będą mieli gdzie wypoczywać. Zyska też estetyka tej okolicy. Latem park będzie gotowy.

Prace nad budową parku są już mocno zaawansowane.

- To modelowa realizacja planu zagospodarowania przestrzennego z prawidłowo zaplanowaną zabudową wielorodzinną - komentuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta, na swoim oficjalnym koncie na Facebooku. -  W centralnie położonym parku Heweliusza udało się zachować wiele starych drzew, nasadzane są nowe, powstają alejki, oświetlenie, miejsca zabaw dla najmłodszych i rekreacji dla dorosłych - dodaje.

Park ma być gotowy już latem tego roku.

Aby zobaczyć zdjęcia, przejdź do poniższej galerii:

Czytaj też: Na os. Piastowskim namalują mural z portretami mieszkańców!

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE