Napad na salon samochodowy pod Poznaniem! Napastnicy grozili bronią

Napad na salon samochodowy pod Poznaniem! Napastnicy grozili bronią
Autor: KMP Poznań Napad na salon samochodowy pod Poznaniem! Napastnicy grozili bronią

Niebezpieczne zdarzenie w salonie samochodowym w Przeźmierowie pod Poznaniem. Doszło tam do napadu i kradzieży sporej sumy pieniędzy. Policjanci poinformowali o szczegółach tego zdarzenia. Co ze sprawcami? Szczegóły opisujemy na se.pl.

Do zdarzenia doszło w środę (28 kwietnia). W godzinach popołudniowych do salonu samochodowego w Przeźmierowie pod Poznaniem weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn z przedmiotem przypominającym broń. Zażądali gotówki, którą otrzymali, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia.

- Policjanci szybko ustalili, jakim pojazdem poruszali się bandyci i już dwie godziny po zdarzeniu odnaleźli porzucony samochód przy jednej z ulic w miejscowości Baranowo. Wewnątrz Mitsubishi funkcjonariusze zabezpieczyli odzież oraz kominiarki, które mogły należeć do złodziei - opowiada Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Kilka dni później kryminalni ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Pierwszego z podejrzanych 27-latka policjanci zatrzymali 7 maja, a dwóch kolejnych, 27 i 41-latka cztery dni później.

- Dodatkowo w trakcie przeszukania, ich miejsc zamieszkania, policjanci odzyskali większą część skradzionej gotówki - dodaje Mróz.

Wskazania policjantów potwierdzili funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. Użyli do tego nowoczesnej techniki do analizy DNA.

- Jednocześnie aktywna współpraca prokuratora nadzorującego sprawę z policjantami, przyczyniła się do zebrania dodatkowych materiałów potwierdzających przyjętą przez funkcjonariuszy pierwotną wersję śledczą - opowiada Mróz.

W toku śledztwa okazało się, że mężczyźni wspólnie zaplanowali to przestępstwo. Dwóch z nich było znajomymi z lat szkolnych, a trzeci to aktualny pracownik serwisu, który w trakcie napadu był w pracy i przekazywał informacje o bieżącej sytuacji w salonie.

- Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty za dokonanie rozboju, za co grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Ponadto 41-latek, który w trakcie przestępstwa był w pracy więc odpowie za składanie fałszywych zeznań, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8 - wyjaśnia Mróz.

Sąd przychylił się wniosku prokuratora Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE