Zablokowana trasa między Poznaniem a Szczecinem

i

Autor: Pixabay

Blokada na trasie

Nie kursują pociągi między Poznaniem a Szczecinem. Trasę zablokował wagon z tłuczniem

2022-09-29 8:30

Chwilowo wstrzymany został ruch pociągów na trasie Poznań - Szczecin. W nocy ze środy na czwartek podczas robót na szlaku Krzyż – Podlesiec jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru i zablokował trasę. Na miejscu pracują służby techniczne.

„Dziś o godzinie 3, podczas prowadzenia prac inwestycyjnych na szlaku Krzyż – Podlesiec jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru” - poinformował PAP w czwartek rano Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Obecnie na miejscu pracują służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, nie ma też zagrożenia dla środowiska. Przyczyny zdarzenia ma ustalić specjalna komisja.

Pietrzykowski wskazał, że z powodu zdarzenia ruch pociągów został wstrzymany. Jak podał, pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez stację Rzepin. Za pominięte stacje i przystanki przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Za pociągi regionalne Polregio wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Krzyż – Choszczno.

- Dla zapewnienia sprawnej komunikacji PLK pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Powołano zespół koordynujący działania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie po wkolejeniu wagonu i sprawdzeniu stanu infrastruktury – zaznaczył Pietrzykowski.

Dodał, że podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji. Informacje o kursowaniu pociągów są także na stronie www.portalpasazera.pl i aplikacji Portal Pasażera.

Nowy stadion w Szczecinie już gotowy! Mieszkańcy poznali jego tajemnice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE