Nie żyje były wiceprezydent Poznania. Jacek Łukomski miał 72 lata

i

Autor: Szpital Wojewódzki w Poznaniu/pixabay.com Nie żyje były wiceprezydent Poznania. Jacek Łukomski miał 72 lata

Poznaniacy pograżeni w smutku

Nie żyje były wiceprezydent Poznania. Jacek Łukomski miał 72 lata

2022-07-18 18:10

Ze stolicy Wielkopolski płyną bardzo przykre informacje. W wieku 72 lat zmarł Jacek Łukomski, zasłużony lekarz oraz były wiceprezydent Poznania. Wybitny człowiek o wielkim sercu - tak Łukomskiego wspominają jego współpracownicy.

Nie żyje Jacek Łukomski. Był wiceprezydentem Poznania

Jacek Łukomski, od czasu ukończenia studiów na Wydziale Lekarskim w Poznaniu, był związany ze Szpitalem Wojewódzkim i tu w roku 1981 uzyskał specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej.

Zobacz: Zwłoki małżeństwa w spalonym aucie. Chcieli tylko odwiedzić rodzinę. Archiwum X wraca do tajemniczej sprawy

- Na tym etapie pracy lekarskiej działał także w podziemnej Solidarności. W latach 1992–1998 był wiceprezydentem Poznania ds. Polityki Społecznej, zajmując się służbą zdrowia, pomocą społeczną, sportem oraz kulturą. Był również Radnym II i III kadencji Rady Miasta Poznania, w latach 1994 do 2002 - informuje Szpital Wojewódzki w Poznaniu.

Jacek Łukomski zapisał się w pamięci pracowników szpitala, jako dyrektor ambitny, prężny, darzony szacunkiem i sympatią przez współpracowników.

- Odszedł od nas wybitny autorytet w zakresie organizacji opieki zdrowotnej, który w latach 2002–2011 był ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia i doradcą Banku Światowego. W imieniu Dyrekcji oraz Pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu składamy najbliższym wyrazy głębokiego współczucia - czytamy w komunikacie.

Sonda
Czy straciłeś/straciłaś kiedyś kogoś bliskiego?
Makabra we Wrocławiu. Pijany lekarz dusił żonę, a później wyrzucił ją przez balkon
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają