Policja - zdj. pogądowe

i

Autor: pixabay.com

Nielegalny interes prowadził w piwnicy. Najbliższe lata spędzi za kratkami!

2019-10-04 9:00

33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego miał swój biznes. W piwnicy uprawiał rośliny, które były nielegalne. Policjanci zabezpieczyli uprawę, a mężczyzna został aresztowany.

Do zatrzymania doszło pod koniec września. Policjanci byli przekonani, że 33-letni mężczyzna coś ukrywa w swoim domu. Tak też było.

- Ujawnili w piwnicy uprawę konopi indyjskich, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Jak się okazało funkcjonariusze zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 100 tys. złotych - relacjonuje Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 64 krzewy konopi indyjskich oraz suszu o wadze 2,9 kilograma, a to dałoby około 4 kg marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, z których można byłoby uzyskać znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi. - Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 - dodaje Szczepaniak.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany