Nowi mieszkańcy ZOO w Poznaniu. To DRAPIEŻNE ssaki! [WIDEO]

2020-02-09 10:30 EIPOZ
Nowi mieszkańcy ZOO w Poznaniu. To DRAPIEŻNE ssaki!
Autor: ZOO Poznań

Poznańskie ZOO ma nowych mieszkańców. Są to drapieżne ssaki o mało mówiącej nazwie binturongi! . dopiero przystosowują się do nowego otoczenia, ale lada chwila zaczną pokazywać pazurki. Musicie je zobaczyć!

Przedstawiciele poznańskiego ZOO poinformowali, że zwierzęta pojawiły się w stolicy Wielkopolski kilka tygodni temu i od tamtej pory zapoznają się z nowym środowiskiem i opiekunami. Na razie nie można ich spotkać na wybiegu, ale wkrótce będzie to możliwe. Podczas ich karmienia wykorzystuje się elementy treningu medycznego.

- Wszystkie te czynności potrzebne są w obsłudze zwierząt - podopieczni uczą się, że zawsze warto podążąć za opiekunem z jedzeniem, dotyk opiekuna nie jest niebezpieczny a czasem jest konieczny - do kontroli stanu zdrowia i kondycji lub gdy trzeba wykonać szczepienie czy podac leki - mówią pracownicy ZOO.

Zwierzęta mają już imiona. Są to Zmora i Brukselka i bardzo lubią jeść. - Z owoców ulubionym wydaje się być banan i winogrono, z warzyw - papryka. Binturongi są wszystkożerne - jedzą także mięso - informują pracownicy ZOO.

Zresztą zobaczcie sami jaki apetyt ma samiczka Zmora: