Nowy wojewoda wielkopolski się przedstawił. Kim jest Michał Zieliński?

2021-02-01 16:17 bm
Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski
Autor: Wielkopolski Urząd Wojewódzki/ mat. prasowe Nowy wojewoda wielkopolski się przedstawił. Kim jest Michał Zieliński?

Michał Zieliński został nowym wojewodą wielkopolskim. Zastąpił on na stanowisku Łukasza Mikołajczyka, który w połowie grudnia 2020 roku został odwołany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Kim jest nowy wojewoda wielkopolski i jakie stawia sobie cele?

W poniedziałek (1 lutego) swoją pracę na stanowisku wojewody wielkopolskiego rozpoczął Michał Zieliński. Najpierw spotkał się z wicewojewodami oraz kierownictwem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie o sobie i swoich planach opowiedział na spotkaniu z dziennikarzami.

- Powołanie na stanowisko wojewody wielkopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego jest dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję – mówił Michał Zieliński.

Nowy wojewoda wielkopolski się przedstawił. Kim jest Michał Zieliński?

Michał Zieliński został powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego 29 stycznia 2021 roku przez premiera Mateusza Morawieckiego, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na kierunku Zarządzanie i Marketing. Od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej był z-cą dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Oddziale Terenowym w Poznaniu.

Michał Zieliński także wiceprezesem PiS w okręgu pilskim (nr 38) i przewodniczącym komitetu terenowego tej partii w Obornikach. Prywatnie, jest ojcem trójki dzieci.

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, nowy wojewoda opowiedział, że priorytetem dla niego jest kordynacja działań związanych z pandemią koronawirusa.

- Mam pełną świadomość, że to właśnie na wojewodach, w tym wojewodzie wielkopolskim, spoczywa odpowiedzialność i koordynacja wielu zadań. Bezpieczeństwo Wielkopolan jest priorytetem dla mnie i dla moich współpracowników – zapewnił.

Michał Zieliński został zapytany także o aferę związaną z zamkiem w Stobnicy. To właśnie na skutek zamieszania z tą budowlą odwołany został jego poprzednik.

- Widać poprzez czas, jaki jest procedowana ta sprawa, że ma ona złożony charakter i wymaga gruntownej analizy. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego już przedłużył badanie tej sprawy. Czekamy na wyniki - powiedział.

29. finał WOŚP w Poznaniu!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE