Obowiązkowe szczepienia w Poznaniu? Tak chciałby Jacek Jaśkowiak

2021-05-10 12:09
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak
Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 w Poznaniu? To temat budzący kontrowersje, o czym przekonali się mieszkańcy Wałbrzycha, w którym przegłosowano taką uchwałę. Czy wprowadzenie obowiązku szczepień jest możliwe także w Poznaniu? Głos w sprawie zabrał Jacek Jaśkowiak.

Kilka dni temu radni Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) przegłosowali uchwałę o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19. Obowiązek miałby zostać wprowadzony po zakończeniu programu szczepień dla wszystkich grup wiekowych i dotyczyć mieszkańców Wałbrzycha oraz osób pracujących na terenie miasta. Czy w Poznaniu szczepienia przeciw COVID-19 także będą obowiązkowe. Jacek Jaśkowiak przyznał w rozmowie z Radiem Poznań, że powinny być one obowiązkowe. 

- Osoba, która się szczepi nie robi tego tylko dla siebie samej, ale ównież po to, żeby nie zarażać innych i chronić ich życie. Jak najbardziej jestem za tym, żeby takie szczepienia były obowiązkowe - powiedział prezycent Poznania.

Jaśkowiak podkreślił, że ma jednak wątpliwości czy taka uchwała jest zgodna z innymi regulacjami prawnymi.

Tłumy Poznaniaków czekają na szczepienie przed Centrum Medycznym HCP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE