Papierosy bez akcyzy w Poznaniu. Było ich blisko pół miliona [ZDJĘCIA]

2019-10-09 12:22 BM

Policjanci z Poznania i Pniew zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który handlował wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzowych. Zabezpieczono prawie pół miliona sztuk papierosów. Zatrzymany usłyszał zarzuty!

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu, oraz z Komisariatu Policji w Pniewach, przeprowadzali wspólne działania dotyczące nielegalnych wyrobów tytoniowych. Od dłuższego czasu gromadzili oni materiał dowodowy, który jasno wskazywał kto i gdzie dokonuje tego nielegalnego procederu.

Do zatrzymania 61-letniego mieszkańca Szamotuł doszło 2 października. - Podczas przeszukania jego samochodu dostawczego, mundurowi zabezpieczyli prawie pół miliona nielegalnych papierosów. Starty jakie mógł ponieść Skarb Państwa w wyniku tego przestępstwa to 500 tys. złotych - przekazuje Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.

Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczono także majątek ruchomy zatrzymanego mężczyzny o wartości ok. 80 tys. złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzuty z Kodeksu Karno Skarbowego. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.