Paskudna kradzież na poczcie. Szajka ze Śremu wpadła w ręce policji!

2021-01-26 10:37
Paskudna kradzież na poczcie w Śremie! Policja zatrzymała sprawców
Autor: KPP Śrem Paskudna kradzież na poczcie w Śremie! Policja zatrzymała sprawców

Kilka dni temu nieznani sprawcy włamali się do budynku poczty w Śremie (woj. wielkopolskie). Otworzyli oni ponad 200 cudzych przesyłek. Policjanci rozpracowali przestępczą szajkę, która dokonała tego czynu. Mają oni na swoim koncie o wiele więcej przestępstw.

O paskudnym włamaniu na pocztę w Śremie pisaliśmy na naszych łamach kilka dni temu. W nocy z 17 na 18 października nieznani wówczas sprawcy włamali się do placówki, otworzyli ponad 200 paczek i ukradli nieustaloną liczbę przedmiotów. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Mundurowi wpadli na trop trzyosobowej szajki, która ma na swoim koncie nie tylko włamanie do Urzędu Poczty Polskiej, ale także do marketu, myjni bezdotykowych, kradzież z paczkomatu, kradzieże lusterek od samochodów. 

- Z policyjnych ustaleń wynikało, że 29-letni śremianin włamał się do pomieszczenia Urzędu Poczty Polskiej i część przedmiotów z włamania przekazał 27-letniemu wspólnikowi, który od kilku miesięcy zajmował się też rozprowadzaniem amfetaminy - relacjonuje Ewa Kasińska, oficer prasowa KPP Śrem.

W czwartek (21 stycznia) olicjanci, równolegle w trzech różnych miejscach, zatrzymali kilka osób. Na śremskim osiedlu Helenki namierzyli 27-letniego śremianina, wobec którego zgromadzono materiał dowodowy świadczący o tym, że przyjmował on różne przedmioty pochodzące z włamań i kradzieży oraz był dilerem narkotykowym. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, kiedy kierował samochodem marki BMW. Okazało się, że był nietrzeźwy. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki.

W tym samym czasie policjanci w starej części Śremu weszli do mieszkania, w którym ukrywał się 29-latek podejrzewany o włamanie do Urzędu Poczty Polskiej. Natomiast na terenie gminy Dolsk funkcjonariusze zatrzymali 45-latka, który od czerwca 2020 roku był stałym odbiorcą amfetaminy od 27-letniego śremianina. U tego mężczyzny również zabezpieczono narkotyki.

- Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Do tej sprawy w kolejnych dniach zatrzymany został jeszcze 18-letni śremianin, brat 29-letniego włamywacza - dodaje Kasińska.

Policjanci dokładnie ustalili, jak doszło do włamania do Urzędu Poczty Polskiej. Odpowiedzialni za to są 29-latek wraz ze swoim 18-letnim bratem. Oni otwarli co najmniej 221 paczek, z których ukradli wiele rzeczy.

- Wśród skradzionego mienia była głównie odzież i kosmetyki. Poza tym takie przedmioty jak: maszynki do robienia tatuaży, pielęgnacji rzęs, ciśnieniomierz, okulary i inne drobne rzeczy. Część tych przedmiotów 29-latek zdążył już sprzedać różnym osobom za drobne kwoty pieniędzy. Część rzeczy włamywacz sprzedał 27-letniemu wspólnikowi, któremu już od jakiegoś czasu przynosił przedmioty skradzione w różnych miejscach Śremu - tłumaczy Kasińska.

Decyzją prokuratora przestępcze trio jest pod dozorem Policji, który zastosowany został również wobec zatrzymanego 45-letniego mieszkańca gminy Dolsk. Sprawa jest w toku.

Autem rozbili drzwi i okradli jubilera. Samochód użyty do kradzieży został spalony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE