Paweł K. groził śmiercią Adamowi Niedzielskiemu! Błyskawiczna reakcja policji i surowe konsekwencje

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, archiwum SE

Nie uniknie kary

Paweł K. groził śmiercią Adamowi Niedzielskiemu! Błyskawiczna reakcja policji i surowe konsekwencje

2023-02-02 14:06

Mężczyzna, który w grudniu 2022 roku nawoływał do śmierci ministra zdrowia Adama Niedzielskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pawłowi K. grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który w grudniu 2022 roku podczas publicznej transmisji internetowej nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tej samej transmisji groził mu także śmiercią.

Dzień po tym wydarzeniu, 10 grudnia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie złożył pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sam minister poinformował poznańskich policjantów wyrażając obawę, że groźby mogą być spełnione.

- Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli nagrania transmisji internetowej z 9 grudnia. Przeprowadzili jej analizę, która dała podstawę do wszczęcia postępowania karnego. Złożyli w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wniosek o wszczęcie Śledztwa - wyjaśnia KWP w Poznaniu.

W oparciu o materiał dowodowy prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania 48-letniego Pawła K. i doprowadzenia go na przesłuchanie. W poniedziałek, 30 stycznia zatrzymanemu ogłoszono zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dziś sąd będzie rozpatrywał wniosek Policji i Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Sonda
Czy ufasz polskiej policji?
Minister Niedzielski o nowych standardach POZ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany