Poznań: Piesi, rowerzyści i kierowcy będą grać w jednej drużynie?

2020-01-14 18:56 Maciej Melcer
Urząd Miasta w Poznaniu pracuje nad stworzeniem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.
Autor: www.poznan.pl

Urząd Miasta w Poznaniu pracuje nad stworzeniem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Czy uda się osiągnąć kompromis, który pomoże wszystkim zainteresowanym?

Ma on tak zorganizować ruch w mieście, by wszystkim było lepiej. 6 lat temu powstał podobny plan, który dotyczył poruszania się po Poznaniu komunikacją miejską.

- Każdy mieszkaniec Poznania będzie mógł wziąć udział w 3-etapowych konsultacjach. Pozwolą one wskazać konkretne działania i rozwiązania transportowe, które mają wpływ nie tylko na rewitalizowane części śródmieścia, ale i na cały Poznań. Przeprowadzone analizy ułatwią wprowadzenie niezbędnych zmian- mówi Jan Kosmecki z Urzędu Miasta.

Plan, który powstanie ma być realizowany w ciągu najbliższych kilkunastu lat. - Do Planu Mobilności zostaną wpisane także rekomendacje dla władz miasta oraz zarządów jednostek miejskich działających w zakresie mobilności. Udział wszystkich wymienionych grup zagwarantuje powstanie planu dostosowanego do warunków lokalnych- dodaje Kosmecki.

Każdy mieszkaniec Poznania będzie mógł wziąć udział w 3-etapowych konsultacjach. Prowadzi je zewnętrzna firma. Są to m.in. badania ankietowe. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej ma być gotowy w listopadzie.