Złotów. Pijany jak bela wsiadł do traktora i ruszył w drogę! Szybko tego pożałował

i

Autor: KPP Złotów

O krok od tragedii!

Złotów. Pijany jak bela wsiadł do traktora i ruszył w drogę! Szybko tego pożałował

2023-06-01 13:47

To się mogło skończyć tragedią! Na szczęście pijanego traktorzystę zatrzymał przytomny i odważny kierowca. Przypominamy! Za prowadzenie na podwójnym gazie grozi dwuletnie więzienie, zabranie prawo jazy i wysoka grzywna.

Złotów. Pijany wsiadł do traktora i ruszył w drogę! Ledwo stał na nogach

W Złotowie jechał wężykiem i bardzo powoli i nie sposób było nie zgadnąć, że nie jest wszystko w porządku z kierowcą ciągnika rolniczego. Gdy wjechał do miasta, chciał włączyć się do ruchu na ul. Chojnicką i skręcić w lewo w kierunku stacji paliw.

Ciągnik wyjechał na środek skrzyżowania i się zatrzymał. W tym momencie kierowca innego samochodu zareagował, podbiegł do siedzącego za kierownicą mężczyzny, unieruchomił pojazd, a o ujęciu nietrzeźwego poinformował mundurowych.

- Policjanci którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego kierowcy pojazdu rolniczego. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu i wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Nie potrafił też wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania - informuje mł.asp. Damian Pachuc z policji w Złotowie. Z tego wszystko będzie musiał się teraz tłumaczyć przed śledczymi.

Tymczasem policja nieustannie przypomina, że nietrzeźwi kierowcy często są odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie a nawet życie.

- Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy jesteś świadkami że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj i poinformuj nas o tym dzwoniąc na numer alarmowy 112 - mówi Pachuc.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Kraśnik. 21-latek wysiadł z auta i zaczął kopać skodę. Straty na 15 tys. złotych