Taśma policyjna

i

Autor: SHUTTERSTOCK zdjęcie ilustracyjne

Dramat nie do opisania

Gniezno. Pijany ojciec wsiadł za kółko i potrącił malutką córeczkę! Sprawę bada prokuratura

2023-09-18 12:30

Wracamy do wydarzeń, które wstrząsnęły całą Wielkopolską. Pijany ojciec potrącił swoją 15-miesięczną córeczkę. Jak udało się ustalić "Super Expressowi", sprawa potrącenia trafiła w poniedziałek (18 września) do prokuratury.

Do wypadku doszło wieczorem, 17 września, na terenie Centrum Kształtowania Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Słowackiego w Gnieźnie. Wszystko wyglądało bardzo dramatycznie. Autem kierował nietrzeźwy ojciec, który nie zauważył swojego dziecko.

15-miesięczna dziewczynka została zabrana śmigłowcem LPR do poznańskiego szpitala. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwy obywatel Ukrainy, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, przy próbie przeparkowania pojazdu potrącił swoje 15-miesięczne dziecko, które nagle znalazło się za jego autem - informuje Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i trzeźwieje za kratkami

Dla gnieźnieńskich śledczych bardzo ważny jest teraz stan dziecka. - Czekamy na opinię biegłego ze szpitala i informacje, jakiego uszczerbku na zdrowiu doznało dziecko - mówi Super Expressowi Radosław Krawczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie. Dopiero gdy będzie znana opinia sądowo-medyczna, prokurator prowadzący śledztwo podejmie decyzję, czy zakwalifikować sprawę jako wypadek czy jako kolizję. - Czynności z kierowcą będą wykonywane najwcześniej we wtorek, 19 sierpnia - dodaje Krawczyk.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być jeszcze bardziej dotkliwe?
Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany