Piła. 16-latek znalazł kartę płatniczą. Bez skrupułów ją wykorzystał

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Piła. 16-latek znalazł kartę płatniczą. Bez skrupułów ją wykorzystał

Wkroczył na złą ścieżkę

Piła. 16-latek znalazł kartę płatniczą. Bez skrupułów ją wykorzystał

2022-08-04 9:40

16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego w jednym z pilskich sklepów znalazł kartę płatniczą. Postanowił więc sprawdzić czy działa i dokonał 15 transakcji! Jego losem zajmie się Sąd Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Sytuacja miała miejsce pod koniec czerwca. Wtedy to na komendę w Pile zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś przywłaszczył sobie jej kartę płatniczą i dokonał kilkunastu transakcji. - Sprawą zajęli się kryminalni, którzy potwierdzili, że utracona karta w ciągu zaledwie jednego popołudnia używana była w 9 różnych sklepach. Łącznie dokonano 15 transakcji oraz dwóch usiłowań - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot.

Policjanci ustalili, że sprawcą był 16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który pod koniec czerwca będąc w jednym z pilskich marketów zauważył leżącą na ziemi kartę płatniczą. - Młody mężczyzna podniósł ją i schował do kieszeni. Po wyjściu z marketu udał się do pobliskiego sklepu, aby sprawdzić czy karta jest aktywna - tłumaczy st. sierż. Zeszot.

Karta nie była zablokowana więc 16-latek to wykorzystał. - W ciągu jednego popołudnia zapłacił za swoje zakupy w 9 sklepach, czasami będąc w nich nawet dwukrotnie. W pewnym momencie, po wyczerpaniu limitu płatności zbliżeniowych karta została zablokowana. Wtedy nieletni pozbył się jej, aby uniknąć konsekwencji - mówi policjant. Ostatecznie nastolatek odpowiedzialny jest aż za 18 czynów. Za wszystko odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Zapłacił za zakupy nie swoją kartą! Szuka go policja z Bydgoszczy