Znalezione nie kradzione? 19-latka z Ostrowa przywłaszczyła sobie cudzy portfel

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Znalezione nie kradzione? 19-latka z Ostrowa przywłaszczyła sobie cudzy portfel

Policja miała nagranie

Znalezione nie kradzione? 19-latka z Ostrowa przywłaszczyła sobie cudzy portfel

2022-08-03 19:23

Paskudne zachowanie pary 19-latków. Młoda kobieta znalazła portfel i postanowiła sobie go przywłaszczyć. Zawartością podzieliła się jednak ze swoim rówieśnikiem. Moment przywłaszczenia został jednak zarejestrowany przez monitoring. Tym samym sprawcy wpadli.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (31 lipca). Policjanci ze Środy Wielkopolskiej otrzymali informację o przywłaszczeniu portfela. - Pokrzywdzony mężczyzna poinformował policjantów, że przed jednym ze sklepów zgubił portfel z pieniędzmi i dokumentami. Po chwili wrócił w rejon placówki, jednak portfela już nie było - relacjonują mundurowi, którzy rozpoczęli poszukiwania.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera. Dzięki nagraniu udało się ustalić osobę, która przywłaszczyła sobie portfel. To 19-latka. - Przyznała się do zabrania portfela i dodała, że portfel przekazała koledze, z którym podzieliła się znalezioną gotówką - tłumaczą policjanci.

CZYTAJ: Pobił 14-latka i zabrał mu rower! Rozbój w Jarocinie

Mundurowi w całości odzyskali utracone mienie, a kobieta oraz mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przy tej okazji policjanci przestrzegają, że rzecz znalezioną należy zwrócić prawowitemu właścicielowi, zgłosić ten fakt na policję lub zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Zuchwała kradzież pieniędzy w powiecie żnińskim. Policja szuka tego mężczyzny