Koalicja

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Wybory Samorządowe 2024

PiS, KO i Trzecia Droga razem? Nietypowa koalicja do Rady Miasta Ostrzeszowa!

2024-04-06 17:08

Każdy, kto już jakiś czas żyje na Świecie, powinien pamiętać słynny POPiS, który miał powstać w 2005 roku, jako koalicja rządowa. Platforma Obywatelska, oraz Prawo i Sprawiedliwość miały dogadać się ze sobą co do rządu. Tak się jednak nie stało i ten podział trwa do dzisiaj. Jednak na poziomie samorządowym taka koalicja jest już jak najbardziej możliwa.

PO i PiS znowu razem?

Kto od przynajmniej 20 lat śledzi polską politykę powinien pamiętać o tym, że w latach 2002-2005 Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość ze sobą współpracowały. Startowały nawet wspólnie do niektórych wyborów. W 2005 roku była deklaracja zaistnienia koalicji POPiS. Plany te spaliły na panewce po przegranej Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Wtedy to ostatecznie drogi PiS i PO się rozeszły.

Egzotyczna koalicja w ostrzeszowskiej radzie

W Radzie Miasta Ostrzeszowa powstanie dość egzotyczna i nietypowa koalicja. Wszystko po to, by nie dopuścić do władzy radnych z komitetu burmistrza miasta. Tę egzotyczną koalicję zawiązały ze sobą KO, Trzecia Droga, oraz Prawo i Sprawiedliwość. Uzyskali razem 12 z 21 mandatów i mają większość. Komitet burmistrza posiada tych mandatów 9.

Druga tura w Ostrzeszowie

Choć w Ostrzeszowie będzie druga tura, to z dużym prawdopodobieństwem wygra ją urzędujący burmistrz - Patryk Jędrowiak. Otrzymał on w pierwszej turze 47,74 procenta głosów. Drugi, przedstawiciel Trzeciej Drogi Mariusz Witek zdobył 35,16 procenta. Teoretycznie szanse na zmianę w Ostrzeszowie są.

Zobaczcie najśmieszniejsze plakaty wyborcze

Łapiński ocenia wybory samorządowe!
Źródło: PiS, KO i Trzecia Droga razem? Nietypowa koalicja do Rady Miasta Ostrzeszowa!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki