POTĘŻNY pożar koło Turku! Ewakuowano 750 osób. Wielkie straty! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-01-14 19:45 BM

Duży pożar w Malanowie (pow. turecki). Spaliła się hala zakładu, który produkuje meble ogrodowe. W szczytowym momencie na miejscu było ponad 50 zastępów straży pożarnej. Z miejsca ewakuowano blisko tysiąc osób!

godz. 19:40

- Dziękuję wszystkim strażakom PSP oraz OSP, którzy brali udział w akcji gaszenia pożaru w hali produkcyjnej największego zakładu w powiecie tureckim- powiedział podczas specjalnej konferencji wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

godz. 19:10

Strażakom udało się opanować ogień. Obecnie trwa dogaszanie, które może potrwać jeszcze wiele godzin. Doszczętnie spłonęła jednak fabryka, w której pojawił się ogień. Na ten moment służby nie są w stanie stwierdzić, co było przyczyną pożaru.

godz. 18:10

Na miejscu jest m.in. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

godz. 17:20

Z problemami muszą liczyć się mieszkańcy Malanowa. Droga nr 470, przy której znajduje się zakład jest zablokowana.

godz. 17:10

Dyżurny wielkopolskich strażaków poinformował, że w hali objętej ogniem pracowało 12 osób. Z kolei w całym zakładzie było 750 osób. Wszystkich ewakuowano. - Sytuacja jest rozwojowa. Na miejsce ciągle przybywają zastępy strażaków - mówi dyżurny. W tym momencie w Malanowie jest 50 zastępów.

godz. 16:45

Ogień na terenie zakładu pojawił się po godz. 15:00. Pożar objął całe skrzydło budynku, w którym łączone są pianki i materace ze sprężynami.

Na miejscu jest 30 zastępów straży pożarnej. Służby nie mają informacji o osobach poszkodowanych.