Płonie wysypisko śmieci w Wielkopolsce. Wojewoda prosi o pomoc wojsko!

2019-09-11 17:41 BM
Pożar w Pyszącej
Autor: OSP Chrząstowo

Kolejny pożar na wysypisku śmieci w miejscowości Pysząca (pow. śremski). Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Wojewoda Wielkopolski prosi o pomoc wojsko.

Pożar w Pyszącej wybuchł we wtorek po południu. Strażacy szybko opanowali ogień, ale w środę alarm został wznowiony. - Na miejscu pracuje dwanaście naszych zastępów - przekazał dyżurny wielkopolskich strażaków.

To nie pierwszy pożar w Pyszącej. W przeszłości już kilka razy płonęły śmieci na tym wysypisku. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwrócił się z prośbą do Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

- Niestety to już kolejne tego typu zdarzenie w gminie Śrem. Kluczowe jest to, aby po pierwsze zahamować rozprzestrzenianie się pożaru, a po drugie wyeliminować jego źródło. W przypadku zahamowania liczę na wsparcie wojska, dlatego zwróciłem się w tej sprawie do ministra obrony narodowej. W kwestii eliminacji źródła pożaru działania musi podjąć również samorząd – musimy wiedzieć, co powoduje podpalenia i wdrożyć dobre rozwiązania prewencyjne. Bez takich działań nie ruszymy z miejsca - przekazał Zbigniew Hoffmann.

O pomoc wcześniej apelował też burmistrz gminy Śrem Adam Lewandowski.