Pobicie obcokrajowca we Wronkach. 28-latek wylądował w szpitalu!

2021-09-21 9:33
Pobicie obcokrajowca we Wronkach. 28-latek wylądował w szpitalu!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Pobicie obcokrajowca we Wronkach. 28-latek wylądował w szpitalu!

Paskudne wydarzenia we Wronkach (woj. wielkopolskie). Doszło tam do pobicia 28-letniego obcokrajowca. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się tego czynu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (18 września) około 23:30. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w parku im. Cyryla Sroczyńskiego we Wronkach doszło do pobicia. Na miejscu mundurowi zastali uczestników zdarzenia. Jeden z mężczyzn - 28-letni obcokrajowiec mieszkający obecnie na terenie Wronek wymagał pomocy medycznej. W związku z tym został zabrany do szpitala. Jak doszło do tych zdarzeń? - Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż dwóch mieszkańców Wronek w wieku 37 oraz 41 lat dokonało pobicia 28-latka. Wszyscy uczestnicy zajścia znajdowali się pod wpływem alkoholu. 37-latek oraz 41-latek zostali zatrzymani przez policjantów i trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych - relacjonuje asp. Sandra Chuda.

Obrażenia 28-letniego obcokrajowca określone zostały jako średni uszczerbek na zdrowiu. W związku z tym zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. - Przyznali się do zarzucanego czynu. Postępowanie w niniejszej sprawie jest w toku. Trwają czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia - dodaje asp. Chuda. Za pobicie polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Za drugie z przestępstw grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Policja szuka osób mogących mieć związek z pobiciem w centrum Wrocławia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE