Policja poszukuje czerwonego peugeota

i

Autor: KMP Poznań

Trwają poszukiwania!

Policja poszukuje czerwonego peugeota. Chodzi o setki tysięcy złotych! Gdzie jest zaparkowany?

2022-11-22 12:52

Nietypowy komunikat pojawił się na stronie poznańskiej policji. Trwają poszukiwania czerwonego peugeota, który może być zaparkowany gdzieś na terenie miasta. Chodzi o śledztwo dotyczące wyłudzania odszkodowań. Zatrzymanych w tej sprawie zostało już 12 osób.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu w dalszym ciągu pracują nad sprawą działania zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem odszkodowań. Zatrzymanych zostało wtedy 12 osób - 10 mężczyzn i 2 kobiety w wieku od 29 do 62 lat.

Luksusowe samochody do wyłudzania odszkodowania

Proceder przestępczy, jaki zorganizowali członkowie tej grupy polegał na pozyskiwaniu uszkodzonych samochodów, luksusowych marek zza oceanu, a następnie dokonywaniu fikcyjnych zdarzeń drogowych z ich wykorzystaniem. Samochody typu McLaren, Chevrolet Corvette, Ferrari, Porsche GRX RS miały wysoką wartość rynkową, a straty z tytułu wyłudzonego odszkodowania szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 700 tys. złotych.

Poszukiwania czerwonego peugeota

Ustalenia śledczych wskazują na to, że każda z osób zaangażowanych w to przestępstwo miała swoje zadania. Wśród nich był m.in. niezależny diagnosta, który poświadczał nieprawdę w dokumentach rejestracyjnych samochodów.

- W związku z kolejnymi ustaleniami poszukujemy czerwonego samochodu marki peugeot 205, który pochodzi z przestępstwa. Pojazd może być zaparkowany na terenie ogólnodostępnego parkingu na terenie Poznania lub miejscowości sąsiednich - wyjaśnia mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jeśli wiesz, gdzie się znajduje, skontaktuj się z policjantami pod nr tel. 47 77 13190 oraz 698 758 998

Policja poszukuje czerwonego peugeota

i

Autor: KMP Poznań
Nowe Miasto Lubawskie. Zamaskowani mężczyźni napadli rowerzystkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają