Policja w klubie LGBT w Poznaniu! Mundurowi zablokowali wejście do lokalu

2021-02-02 8:02

Kolejny klub w Poznaniu zdecydował się na otwarcie. W poniedziałek impreza odbyła się w klubie HAH. Na miejscu zjawiła się także policja oraz Sanepid. Jak wyglądała akcja?

Policja w klubie LGBT w Poznaniu! Mundurowi zablokowali wejście do lokalu

i

Autor: - zdjęcie poglądowe/ Pixabay.com Policja w klubie LGBT w Poznaniu! Mundurowi zablokowali wejście do lokalu

Już kilka dni temu przedstawiciele klubu HAH przy ul. Małe Garbary poinformowali, że w lutym otworzą swój lokal. Przygotowali oni plan imprez na cały miesiąc, a w poniedziałek (1 lutego) nastąpiła ponowne otwarcie.

- Cały luty bawimy się w naszym klubie w pełnym reżimie sanitarnym zgodnym z zasadami bezpieczeństwa strefy żółtej. Zgodnie z przedstawionym przez rząd planem wychodzenia z kwarantanny narodowej. Tak więc między innymi: zachowujemy odległości tak w klubie jak i w kolejce przed klubem, zasłaniamy usta i nos maseczkami różnej maści - zgodnie z upodobaniem, dezynfekujemy ręce mierzymy temperaturę na wejściu - informowali właściciele.

Już pierwszego dnia klub odwiedziła policja oraz Sanepid. Około godz. 20:00 pod lokal podjechały radiowozy.

- Nic poważnego się tam nie dzieje. Zostaliśmy poproszeni o asystę Sanepidowi. Akcja przebiega spokojnie - mówił portalowi epoznan.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Z komentarzy wynika, że policja zablokowała wejście do klubu.

Restauracje i kluby zamknięte, ale Polacy mogą zaszaleć w muzeum. Komentarz Adama Federa

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki