Politechnika Poznańska ma własny symulator lotów. Zobacz, jak to działa! [WIDEO]

2016-03-09 11:35 Joanna Pachla
Symulator lotów wart jest 4 mln zł
Autor: Kuba Krzyżański, Radio ESKA Symulator lotów wart jest 4 mln zł

W tej maszynie można się poczuć jak w prawdziwych przestworzach! Na nowym symulatorze poznańskiej uczelni szkolić się będą nasi przyszli piloci.

Uczelnia zakupiła symulator z myślą o nowym kierunku studiów, który wystartuje w październiku tego roku. Będzie nim lotnictwo i kosmonautyka. A wydatek był to niemały - profesjonalny symulator lotów wart jest bowiem 4 mln zł. 

W kapsule mieszczą się cztery osoby, a jej zadaniem jest symulować rozmaite warunki, nie tylko pogodowe.

- Ten symulator zapewnia pełne wrażenia z prawdziwego lotu. I z sytuacji takich, jak na przykład mgła, noc, czy nawet awaria - opowiada Jerzy Merkisz, dyrektor Instytutu Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej.

Zobacz film z symulatora:

Politechnika Poznańska ma własny symulator lotów! Zobaczcie, jak to działa! A więcej na: http://poznan.eska.pl/poznaj-miasto/politechnika-poznanska-ma-wlasny-symulator-lotow-zobacz-jak-to-dziala-audio-wideo/127397

Opublikowany przez ESKA INFO Poznań na 9 marca 2016

 

Najtrudniej wytrzymać turbulencje

Do tego dochodzi oczywiście cały pakiet takich atrakcji jak śnieg, deszcz, silny wiatr i burza. Piloci mają za zadanie wytrzymać wszystkie turbulencje i przekonać się, co się dzieje, kiedy nagle wyłączają się wszystkie wskaźniki czy nawet płoną silniki samolotu. 

- Odzwierciedlenie i odczucie pilota jest sprowadzane prawie że do stu procent do odczucia, jakie jest w samolocie. Dla adeptów to jest bardzo dobra pierwsza szkoła. Sam chciałbym na taką uczelnię chodzić, gdzie mógłbym potrenować na takim symulatorze  - dodaje pilot, Grzegorz Ślusarz 

A my dodamy, że symulator będzie udostępniany nie tylko przyszłym pilotom, ale i wszystkim poznaniakom podczas różnych jednorazowych akcji, takich jak np. Noc Naukowców.

Czytaj także: Co wiesz o Poznaniu? Rozwiąż nasz quiz!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE