Potężna awaria wodociągowa w Poznaniu! Zalane samochody i torowisko

i

Autor: FB Inicjatywna i Nieformalna Grupa Winogrady Potężna awaria wodociągowa w Poznaniu! Zalane samochody i torowisko

Auta pod wodą

Potężna awaria wodociągowa w Poznaniu! Zalane samochody i torowisko [AKTUALIZACJA]

2022-07-29 14:40

Na północy Poznania doszło do potężnej awarii wodociągowej. Zalany został jeden z parkingów, a woda zalewa trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Ruch został wstrzymany, a na miejsce jadą pracownicy wodociągów.

Aktualizacja, godz. 14:40

Na temat potężnej awarii wodociągowej wypowiedział się prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. - Na węźle w pobliżu Alej Solidarności doszło do poważnej awarii wodociągowej. Trwa akcja służb, ale ruch na PST został już przywrócony. Zdarzenie to pokazuje, jak ważne jest to, by wymieniać podziemną infrastrukturę, co sukcesywnie robimy - przede wszystkim w w śródmieściu. Jest to kwestia przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców. Patrząc na rozmiary strat, nietrudno sobie bowiem wyobrazić, jakie mogłyby być konsekwencje takiej awarii na Starym Mieście. Pęknięcie rury wodociągowej mogłoby tam grozić nawet zawaleniem okolicznych kamienic. Dlatego z taką determinacją realizujemy szereg inwestycji w centrum, gdzie infrastruktura jest najstarsza, a przekroje niektórych rur sięgają nawet metra - napisał.

Aktualizacja, godz. 13:00

Od godziny 12:55 nastąpiło wznowienie ruchu na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju - poinformowało MPK Poznań.

Powódź w Poznaniu

godz. 12:00

O awarii w rejonie skrzyżowania ulicy Księcia Mieszka I i Al. Solidarności informują mieszkańcy poznańskich Winograd! Na jednym z parkingów na osiedlu Zwycięstwa doszło do awarii. Woda zalała samochody i zaczęła spływać na torowisko Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Tym samym ruch został wstrzymany. - Z powodu uszkodzenia rury wodociągowej w rejonie węzła Al. Solidadrności wstrzymany został całkowicie ruch tramwajowy na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju od Dworca Zachodniego do Os. Sobieskiego. Tramwaje linii 12 i 16 kursują objazdem do pętli Połabska. Tramwaje linii 14 i 15 kursują objazdem do pętli Piątkowska. Wzdłuż trasy PST do przystanku Armii Poznań uruchomione zostały autobusy "za tramwaj" - informuje MPK Poznań.

Co dokładnie stało się na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu?  - Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia rurociągu, przy numerze 19. Nasza ekipa jest na miejscu, starają się wyłączyć wodę i przystąpią do naprawy - powiedziała Zofia Koszutcka-Taciak z Aquanetu w rozmowie z portalem epoznan.pl.

Więcej informacji wkrótce.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki