Powstaje darmowa aplikacja ANIMAL HELPER

i

Autor: Fundacja Psia Krew/FB Powstaje darmowa aplikacja ANIMAL HELPER

Powstaje "numer 112 dla zwierząt"! To będzie darmowa aplikacja Animal Helper

2021-04-13 9:25

Jesteś świadkiem złego traktowania zwierzęcia, ale nie wiesz gdzie i komu to zgłosić? To częsty problem! Właśnie dlatego powstaje specjalna aplikacja alarmowa ds. zwierząt. Fundacja Psia Krew pracuje nad darmową aplikacją - ANIMAL HELPER - dzięki której wezwanie pomocy dla cierpiącego zwierzęcia będzie dziecinne proste.

Chociaż rynek aplikacji jest przepełniony i o nowatorskie pomysły jest coraz trudniej, Fundacja Psia Krew chce uruchomienia darmowej aplikacji na telefony, która ułatwi  ratowanie zwierząt w potrzebie. Tak jak w nagłych sytuacjach, kiedy chodzi o ludzkie życie, działa numer 112 - jeśli chodzi o poszkodowane zwierzę zazwyczaj nie wiadomo, gdzie szukać pomocy.  Każda minuta zastanawiania się i wykonywania kolejnego telefonu, może być decydująca o życiu stworzenia.  - Głównym naszym problemem jest wyeliminowanie spychologii, która jest uskuteczniania konsekwentnie między oddziałami interwencyjnymi. I tak doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest ogólnodostępna aplikacja na smartfona, która z pomocą centrali zgłoszeń przyjmuje owe zawiadomienia i rozdzieli je do odpowiednich podmiotów reakcyjnych. – mówi Adam Van Bendler założyciel fundacji Psia Krew. Prace nad aplikacją trwają, ale jej uruchomienie to kwestia... pieniędzy. Fundacja wciąż prosi o wpłaty na internetową zbiórkę. Potrzeba jeszcze 60 tys. złotych.

Aplikacja ma działać na zasadach podobnych do tych w Wojewódzkiej Centrali Powiadomień. Wszystkie  powiadomienia o zwierzętach w potrzebie trafiać będą do jednego miejsca, a stamtąd będą automatycznie przekazywane do odpowiednich służb. Aplikacja będzie darmowa i łatwa w obsłudze dla każdego użytkownika.

- Jedno jest pewne. O aplikacji musi dowiedzieć się cały kraj. Animal Helper to nie ma być tylko numer 112 dla zwierząt, ale przede wszystkim wrażliwe, prozwierzęce społeczeństwo które nie akceptuje chamstwa i zwyrodnialstwa – dodaje założyciel fundacji. 

Ktoś wyrzucił te śliczne kuleczki na śmietnik. Schronisko ma twardy orzech do zgryzienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE