Poznań: DYSKRYMINACJA studentów medycyny?! Wszystko przez szczepienia na COVID-19

2021-01-19 10:14 bm
Poznań: DYSKRYMINACJA studentów medycyny?! Wszystko przez szczepienia na COVID-19
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Poznań: DYSKRYMINACJA studentów medycyny?! Wszystko przez szczepienia na COVID-19

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu zachęca studentów do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Władze uczelni używają poważnych argumentów w tej sprawie. Wiele osób uważa, że to dyskryminacja! Całą sprawę opisujemy w poniższym artykule.

Od blisko miesiąca trwają szczepienia przeciw COVID-19. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu zachęca swoich studentów, aby to zrobili. Dostali oni od władz uczelni e-maila, w którym podkreślono, że gdy wróci możliwość zajęć bezpośrednich to studenci, którzy się nie zaszczepili mogą mieć ograniczony kontakt z pacjentami.

- Rozważamy wprowadzenie zasady, że osoby niezaszczepione będą miały ograniczmy kontakt bezpośredni z pacjentami (zajęciach przy łóżku chorego oraz udział w wykonywaniu pewnych procedur medycznych) do czasu zakończenia pandemii - można przeczytać w wiadomości.

Czytaj też:  Poznań: ODWOŁANO szczepienia na COVID-19! Co się dzieje?

Głos w sprawie zabrała Justyna Socha. Liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP uważa, że to dyskryminacja. We wtorek (19 stycznia) przed budynkiem Collegium Maius, przy ul. Fredry 10 w Poznaniu odbędzie się konferencja w tej sprawie pod nazwą "Stop dyskryminacji studentów medycyny".

"Nauczyciele mogą poczekać na szczepienia, bo są inteligentni" - wypalił prof. Horban. Zwalczą wirusa siłą umysłu? Zobacz komentarz Adama Federa