Poznań. Ile osób ukarano za brak maseczek? Znamy dane za poprzedni rok!

2022-01-25 9:00
Poznań. Ile osób ukarano za brak maseczek? Znamy dane za poprzedni rok!
Autor: Straż Miejska Poznań Poznań. Ile osób ukarano za brak maseczek? Znamy dane za poprzedni rok!

Od blisko dwóch lat borykamy się z pandemią COVID-19. W związku z tym, do naszego codziennego życia, wprowadzono wiele obostrzeń. Jednym z nich jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Nie wszyscy to jednak respektują, a Straż Miejska wypisuje mandaty. Ile ich było w 2021 roku? Znamy oficjalne dane.

Pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie. W przestrzeniach zamkniętych musimy nosić maseczki ochronne. Nie wszyscy jednak podchodzą do tego nakazu poważnie. W takich sytuacjach Straż Miejska i policja mogą wypisać mandat. Ile wypisano mandatów w 2021 roku w Poznaniu? - Strażnicy za brak maseczek ukarali 846 osób, 162 osoby pouczyli, a 35 spraw skierowali do Sądu - przekazali poznańscy strażnicy.

Czytaj też: 97-latek trafił do szpitala covidowego w Poznaniu. To była pomyłka!

Strażnicy kontrolowali przede wszystkim pojazdy komunikacji miejskiej, targowiska i galerie handlowe. W najbliższym czasie takich kontroli będzie przybywać, ponieważ pandemia koronawirusa ponownie przybiera na sile. Tylko ostatniej doby odnotowano ponownie ponad 30 tysięcy nowych przypadków zakażenia.

Sonda
Czy nosisz maseczkę w zamkniętych, publicznych pomieszczeniach?
None
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE