Poznań: Malarze Normandii w CK Zamek - Monet, Renoir, Delacroix i wielu innych!

2015-10-25 14:52 Marta Glanc
Na otwarciu wystawy zjawiły się tłumy miłośników sztuki!
Autor: fot. Centrum Kultury Zamek/ Facebook Na otwarciu wystawy zjawiły się tłumy miłośników sztuki!

Od 24 października poznaniacy oraz przyjezdni będą mieli okazję zobaczyć niezwykłą kolekcję obrazów. 80 prac, wśród których są obrazy takich malarzy jak Delacroix, Courbet, Renoir czy Monet wystawiono w Centrum Kultury Zamek.

Wystawa stanowi wybór 80 prac, z liczącej ponad 120 obrazów kolekcji stworzonej w 1992 roku przez Radę Regionu Dolnej Normandii. Na stałe obrazy wiszą w  Abbaye aux Dames w Caen. Wystawa podróżuje po świecie już od 20 lat - była w Stanach Zjednoczonych, Austrii a także w galeriach narodowych Łotwy czy Białorusi. Teraz zawitała do Poznania!

To niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się dziełom tak znanych malarzy jak Monet czy Renoir. - Takiej wystawy jeszcze w Poznaniu nie było - zapewnia Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek. Wystawa zawiera dzieła najwybitniejszych artystów - impresjonistów i pozwala zwiedzającym prześledzić, jak przebiegła jedna z największych rewolucji w sztuce.

-  Abstrakcyjne z dzisiejszego punktu widzenia tematy historyczne, mitologiczne, rodzajowe i religijne musiały ustąpić rzeczywistości otaczającej artystę, zwykłym ludziom, zwykłym krajobrazom. Wykończone do najdrobniejszego szczegółu obrazy zostały wyparte przez niemal szkice.  Warsztatowa doskonałość zaczęła przejawiać się nie w gładkim wykończeniu obrazu lecz w odważnym geście malarskim wyrażającym emocje - czytamy w opisie wystawy.

Zobaczcie zdjęcia z otwarcia:

Wernisaż wystawy „Malarze Normandii. Delacroix, Courbet, Renoir, Monet i inni” już za nami. Otwarciu wystawy...Posted by Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu on 23 październik 2015

Pośród obrazów, które będą prezentowane w CK ZAMEK, oprócz wymienionych w tytule nazwisk, pojawią się także dzieła m.in. Eugène Boudina (to właśnie fragment jego obrazu: „Pêcheurs en bord de mer” został użyty, jako główny motyw graficzny wystawy), Raoula Dufy’ego, Alberta Marqueta, Alberta Lebourga.

Wystawa Malarze Normandii w CK Zamek - bilety

Bilety:
Normalny - 18 złotych
Ulgowy - 14 złotych
Grupowy (min. 15 osób) - 10 złotych
Karta Rodziny Dużej - 10 zł/ osoba

Wystawa czynna jest od 24 października do 14 lutego 2016, od wtorku do niedzieli w godzinach 12-20 w Sali Wystaw.