Poznań: Na Ławicę wracają samoloty [ZDJĘCIA]. Jednak to nie koniec prac remontowych

2015-10-11 15:12 Marta Glanc

Przez ostatnie trzy tygodnie ruch samolotowy nad Poznaniem był wstrzymany. Wszystko przez remont pasa startowego na poznańskim lotnisku Ławica. Dzisiaj, 11 października, samoloty wracają do Poznania.

Od 21 września do 11 października w wyniku prac remontowych na lotnisku Ławica zamknięto drogę startową, co w praktyce zawiesiło wszelkie operacje lotnicze. Przestrzeń nad Poznaniem zamknięta dla samolotów, została wykorzystana przez amatorów podniebnych lotów balonem. Na Ławicy również sporo się działo, pomimo braku pasażerów…

Port Lotniczy Ławica od kuchni

Pracownicy lotniska postanowili wykorzystać czas, kiedy na Ławicy nie będzie pasażerów i zaprosili mieszkańców Poznania do zwiedzania lotniska. Udostępniono miejsca, dotychczas niedostępne dla osób z poza obsługi. Zwiedzający mogli prześledzić drogę, jaką pokonują bagaże czy z bliska obejrzeć urządzenia funkcjonujące na Ławicy.

Brak samolotów na Ławicy wykorzystali także fani lotów balonami czy miłośnicy dronów. W ramach „Drone up” odbyło się wielkie spotkanie wszystkich droniarzy, którzy latali swoimi dronami nad lotniskiem. Również właściciele balonów rozwinęli skrzydła – mieszkańcy z chęcią brali udział w lotach balonem, podziwiając Poznań z góry.

Samoloty wracają na Ławicę

Poznańskie lotnisko wraca do normalnej pracy. 11 października o godz. 16.10 spodziewany jest pierwszy samolot,  z Fuerteventury. Z kolei pierwszy po przerwie odlot zaplanowano na 16:45 – samolot kierować się będzie do Monachium.

Remont lotniska jeszcze się nie zakończył. Prace będą teraz prowadzone w nocy, tak, aby samoloty mogły bez przeszkód korzystać z pasa startowego.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE