Poznań: Podczas upałów ciężej się umyć? Słabe ciśnienie wody w mieście!

2019-06-29 13:00
Zmniejszone ciśnienie wody w Poznaniu
Autor: 3345408/pixabay.com

Przyszły upały, a wraz z nimi wrócił zeszłoroczny problem mieszkańców Poznania. Sporo osób mieszkających w blokach, zwłaszcza na obrzeżach miasta ma problem z ciśnieniem wody. Aquanet apeluje o niepodlewanie ogródków w godzinach wieczornych i popołudniowych!

- Nie podlewajmy ogrodów w godzinach wieczornych – apeluje Aquanet! To właśnie przez to, że właściciele domów jednorodzinnych podlewają swoje ogródki, w kranach w całym Poznaniu jest zmniejszone ciśnienie wody:

- Większość osób robi to o tej samej porze - czyli pomiędzy 18 a 22. I bardzo apelujemy o to, żeby tego po prostu w tych godzinach nie robić. Ktoś przez to nie może wziąć prysznica, bo woda tak słabo leci, albo piec nie zaskakuje, bo ciśnienie - mówi Dorota Wiśniewska z Aquanetu i radzi, by ogrody podlewać w innych godzinach - Prosimy o robienie tego w godzinach nocnych, bądź bardzo porannych, chociażby o 6 rano lub 5. Wtedy to ciśnienie jest inne, szybciej się podleje ogród, a co najważniejsze nie utrudniamy życia sobie ani sąsiadom - dodaje. W Poznaniu nie ma oficjalnego zakazu podlewania ogrodów wodą z miejskiej sieci, ale takie ograniczenia zostały wprowadzone między innymi w Kostrzynie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE