Poznań. Posłużył się cudzym dowodem, ale to nie wszystko! Oszust może działać w całej Polsce

i

Autor: KMP Poznań Poznań. Posłużył się cudzym dowodem, ale to nie wszystko! Oszust może działać w całej Polsce

Poznań. Posłużył się cudzym dowodem, ale to nie wszystko! Oszust może działać w całej Polsce

2022-04-14 8:12

Paskudny oszust grasuje w Poznaniu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna posłużył się cudzym dowodem osobistym, aby zawrzeć umowę najmu. Na swoim koncie może mieć jednak więcej przestępstw na terenie całego kraju. Teraz opublikowano jego wizerunek. Rozpoznajecie go?

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, do którego doszło 18 lutego 2022 roku. - Sprawca wprowadził w błąd najemcę i posłużył się dowodem osobistym oraz tożsamością innej osoby i zawarł umowę najmu lokalu przy ul. Żurawia w Poznaniu - mówi Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji. Ponadto ten sam mężczyzna podejrzewany jest o to, że posłużył się dokumentem tożsamości innej osoby i zawarł umowy na wypożyczenie sprzętu budowlanego. - Może mieć on związek również z innymi przestępstwami o podobnym charakterze, m.in. przywłaszczenia odkurzacza przemysłowego oraz myjki ciśnieniowej do którego doszło na terenie Kościana - dodaje Mróz.

Wiele na to wskazuje, że mężczyzna mógł dokonać przestępstw o podobnym charakterze na terenie całego kraju. W związku z tym jest on poszukiwany. - Wszystkich, którzy rozpoznają osobę na zdjęciach lub były świadkami tych zdarzeń, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce pod numerem telefonu 47 77 122 11/12, 112 lub mailowo dyzurny.poznan-jezyce@po.policja.gov.pl - apeluje policjantka.

Wyłudził od seniorki oszczędności życia podając się za policjanta. Z łupem nie uciekł bo w pościg ruszyła za oszustem ruszyła czujna sąsiadka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają