Poznań: Próba uprowadzenia dziecka z przedszkola?! W tle konflikt rodzinny

2021-12-02 18:51
Poznań: Próba uprowadzenia dziecka z przedszkola?! W tle konflikt rodzinny
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ KMP Poznań Poznań: Próba uprowadzenia dziecka z przedszkola?! W tle konflikt rodzinny

Na teren jednego z przedszkoli w Poznaniu przyszedł mężczyzna, który chciał odebrać dziecko. Nie było go jednak na liście upoważnionych osób. Władze placówki powiadomiły o sprawie policję, bowiem mogło dojść do uprowadzenia malucha! Funkcjonariusze opublikowali też wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Do zdarzenia doszło 18 października. Do jednego z przedszkoli na terenie Poznania przyszedł nieznany mężczyzna i chciał odebrać dziecko wskazując je z imienia i nazwiska. Nie był jednak na liście osób upoważnionych do jego odbioru, więc ostatecznie maluch został z opiekunkami, a sprawa została zgłoszona na policję. - Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że związek z tą sprawą może mieć mężczyzna w wieku ok. 40 lat, 180 cm wzrostu, posługujący się językiem polskim z wyraźnym wschodnim akcentem. Podejrzewany w dniu zdarzenia ubrany był w czapkę z daszkiem, czarne dresowe spodnie, pikowaną, zielono-granatową kurtkę, sportowe buty i poruszał się na hulajnodze elektrycznej - opisuje Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Zobacz także: "Śpij, malutki aniołku". Poruszenie po pogrzebie zakatowanej Zuzi. Serce pęka z żalu

Poznań. Próba uprowadzenia dziecka z przedszkola?! W tle konflikt rodzinny

W związku z tą sprawą policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, który może związek z tą sprawą. Każdy, kto rozpoznaje osobę ze zdjęcia lub posiada istotne informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszony jest o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 77 146 11/12 lub 112.

- Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają, że to zdarzenie może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu konfliktem pomiędzy rodzicami dziecka w zakresie sprawowania nad nim opieki - dodaje Mróz.

Przeczytaj: Luboń: "Mamo, żałuję, że mnie urodziłaś". Ruszył proces ws. katowanego 10-latka

Mama Kamila chce najsurowszej kary dla właściciela psów, które zagryzły jej dziecko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE