Poznań: Restauratorzy mają DOŚĆ lockdownu! Znamy DATĘ otwarcia restauracji

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Poznań: Restauratorzy mają DOŚĆ lockdownu! Znamy DATĘ otwarcia restauracji

Poznań: Restauratorzy mają DOŚĆ lockdownu! Znamy DATĘ otwarcia restauracji

2021-01-13 14:47

Sytuacja restauratorów w całej Polsce jest fatalna. Wiele lokali nie wytrzymało lockdownu i zostało zamkniętych na zawsze. Miejsca, które przetrwały są na granicy wytrzymałości finansowej. Wielu restauratorów ma dość lockdownu. Poznaliśmy datę otwarcia restauracji w Poznaniu.

W ostatnich dniach coraz więcej restauracji, barów i pubów decyduje się na otwarcie. Obowiązujące od 24 października obostrzenia na to nie pozwalają, ale restauratorzy i właściciele lokali mają dość lockdownu. Ich sytuacja jest bardzo trudna, bo mogą świadczyć swoje usługi tylko w formie "na wynos" lub "na dowóz".

- Stało się! Czara goryczy się przelała. Wsłuchując się w Wasze głosy oraz łacząc się z innymi miastami oraz krajami przyłączamy się do akcji #otwieraMy i ogłaszamy #poznanskieveto - informuje Poznańska Izba Gastronomiczna.

Organizacja apeluje nie tylko do lokali gastronomicznych w Poznaniu, ale też do innych pokrzywdzonych branży: hotelarzy, branży fitness, branży beauty, artystów, sektora eventowego, sklepów wielobranżowych o pełną moblizację.

- Im więcej lokali powie dość w pierwszym tygodniu lutego tym szybciej wywalczymy normalność, czyli nasze prawo do pracy, bo o nic więcej przecież nie chodzi. Chcemy tylko ratować nasze biznesy na które wielu pracowało całe życie, zapewnić bezpieczny byt sobie i swoim rodzinom - czytamy.

Ponowne otwarcie lokali w Poznaniu ma nastąpić 1 lutego 2021 roku. Na Facebooku powstało już specjalne wydarzenie dotyczące tzw Pospolitego ruszenia przedsiębiorców. Do sprawy będziemy wracać.

Sonda
Czy restauracje w Polsce powinny zostać otwarte?
Jako pierwszy w Polsce otworzył restaurację