Poznań: ŚMIERTELNIE potrąciła 8-latkę. 69-latka usłyszała wyrok

2020-07-31 12:23 BM

W listopadzie 2019 roku 69-letnia kobieta potrąciła ze skutkiem śmiertelnym 8-letnią dziewczynkę. W sądzie w Poznaniu zapadł wyrok w tej sprawie. Kobieta trafi do więzienia. Będzie musiała też zapłacić duże zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonych.

Ta tragedia wstrząsnęła Poznaniem. 28 listopada na przejściu dla pieszych na ul. Opolskiej zginęła 8-letnia dziewczynka. Przechodziła ona przez przejście dla pieszych z matką i wtedy rozegrał się dramat.

69-letnia Wiesława W. wjechała na przejście dla pieszych. 8-latka miała zielone światło, a kierująca pojazdem tłumaczyła, że oślepiło ją słońce.

- Podejrzana kobieta przyznała się do winy, choć nie potrafiła wytłumaczyć jak doszło do wypadku. Zaznaczyła, że była przekonana, że ma zielone światło - mówił kilka miesięcy temu prokurator Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W piątek (31 lipca) odbyła się pierwsza rozprawa. Zapadł na niej wyrok. 69-latka usłyszała wyrok półtora roku więzienia, choć prokurator domagał się dwóch lat więzienia. Ponadto kobieta musi zapłacić na rzecz pokrzywdzonych nawiązki po 50 tys. złotych oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 15 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Motocyklista potrącił 6-latkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.