Poznań: Szpital na MTP zapełnił się w błyskawicznym tempie! Brakuje także lekarzy

2021-11-06 7:41
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. Widać to także po liczbie zajętych miejsc w szpitalach. W szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaczęło brakować miejsc i lekarzy!

W ostatnich dniach notowaliśmy w Polsce rekordy zakażeń w ramach czwartej fali koronawirusa. Nic dziwnego, że od kilku dni ponownie funkcjonuje szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Początkowo uruchomiono tam 56 łóżek, które zostały zajęte w ciągu 48 godzin! Jak informuje Radio Poznań, zdecydowana większość pacjentów to osoby niezaszczepione. Problemem jest jednak brak lekarzy, których jest za mało. - Potrzebujemy lekarzy do pracy. Dzisiaj na jednego lekarza pracującego na zmianie 12-godzinnej przypada 17 pacjentów. Jest to wysiłek, żeby zachować troskliwość. Stąd faktycznie potrzebujemy odpowiedzialnych lekarzy - wyjaśnia prof. Szczepan Cofta w rozmowie z Radiem Poznań.

W połowie miesiąca w szpitalu uruchomione zostaną kolejne oddziały, ale władze szpitala chciałby, aby to nastąpiło szybciej. Na pewno jest to niezbędne, ponieważ nic nie wskazuje na to, że epidemia zacznie hamować w najbliższych dniach. Tylko w piątek (5 listopada) w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1032 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarło 11 osób.

Sonda
Szczepiliście się przeciwko koronawirusowi?
dr Michał Sutkowski: Czwarta fala pod koniec października [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE