Poznań: Tłumy przed marketami! "Ludzie oszaleli" [ZDJĘCIA]

2020-04-04 13:27 EIP

Długie kolejki przed marketami w Poznaniu. Żeby wejść do jednego z największych sklepów w stolicy Wielkopolski trzeba poczekać nawet 40 minut! Docierają do nas sygnały, że tak jest przed wszystkimi marketami w całym kraju! Zobaczcie, co dzieje się pod takimi sklepami jak Tesco czy Aldi.

Władze państwowe wprowadziły 1 kwietnia wiele obostrzeń. Jednym z nich jest limit osób w sklepie, który oznacza maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. To spowodowało tworzenie się ogromnych kolejek przed marketami. Na parkingach jest więcej ludzi niż samochodów, a na wejście do największych sklepów trzeba czekać po kilkadziesiąt minut!

- Ludzie oszaleli. Można to porównać do czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej - powiedziała nam około 50-letnia kobieta. Z kolei młodsze osoby, które nie pamiętają tamtych czasów kwitują całą sytuację uśmiechem i starają się cierpliwie stać w kolejkach za weekendowymi zakupami.

Trzeba pamiętać, że w przyszły weekend są Święta Wielkanocne. Wiele osób z pewnością stwierdziło, że czas na wielkie świąteczne zakupy. Należy jednak zwrócić uwagę, że wiele sklepów ma dłuższe godziny otwarcia. Ponadto najbliższa niedziela (5 kwietnia) jest handlowa.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.