Poznań: Wyjątkowy kiermasz na Starym Rynku. Można kupić unikaty

2021-05-01 8:35 bm
Poznań: Wyjątkowy kiermasz na Starym Rynku. Można kupić unikaty
Autor: poznan.pl Poznań: Wyjątkowy kiermasz na Starym Rynku. Można kupić unikaty

Od piątku (30 kwietnia) na Starym Rynku trwa wyjątkowy kiermasz handlowy "Majówka na Starym". Można kupić unikatowe rzeczy. Wszystko jest zorganizowane zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wymaganych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Co dokładnie można kupić na kiermaszu?

Wydarzenie o nazwie "Majówka na Starym" rozpoczęło się w piątek (30 kwietnia) i potrwa aż do 3 maja. W ramach kiermaszu można kupić autorską odzież, ręcznie robioną biżuterię, regionalne przysmaki i nie tylko. Na Starym Rynku łącznie stanie ponad 40 stoisk handlowych.

- Kiermasz handlowy w długi majowy weekend jest przez nas organizowany po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że formuła tego wydarzenia przypadnie do gustu poznaniakom i gościom odwiedzającym nasze miasto. Jeśli tak się stanie, być może majowy kiermasz stanie się naszą nową, poznańską tradycją - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Nie zabraknie także regionalnych smakołyków z różnych stron Polski. Będzie można skosztować m.in. wyrobów cukierniczych z Podlasia - w tym słynnych sękaczy i mrowisk, różnorodnych serów (podhalańskich, holenderskich, szwajcarskich, hiszpańskich), litewskich wędlin i pieczywa oraz kwasu chlebowego, produktów tatarskich, miodów pszczelich z przydomowej pasieki, owoców w czekoladzie, gofrów, kaw smakowych i wielu innych przysmaków. Na kiermaszu będzie można także kupić rozmaite rodzaje alkoholi - począwszy od likierów, nalewek i wódek smakowych, przez miody pitne i śliwowice aż po polskie wina ekologiczne oraz piwa rzemieślnicze.

Amatorzy wiosennych prac ogrodowych będą natomiast mogli zaopatrzyć się w cebulki kwiatowe, które w przyszłości ozdobią ich ogródki i balkony.

Stoiska handlowe będą czynne w godzinach 10:00 - 21:00 lub do "ostatniego" klienta. Organizatorzy zapewniają, że wszystko odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wymaganych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

- Jesteśmy przekonani, że nasi wystawcy - doświadczeni udziałem w tegorocznym kiermaszu wielkanocnym - staną na wysokości zadania i zadbają, aby na stoiskach handlowych było bezpiecznie - podkreśla Iwona Rafińska.

Kiermasz staroci w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE