Poznań: Wyzywał radnego od "ped****" i groził nożem. Szuka go policja [ZDJĘCIA]

2021-01-27 12:40 bm
Poznań: Wyzywał radnego od ped**** i groził nożem. Szuka go policja
Autor: KMP Poznań Poznań: Wyzywał radnego od "ped****" i groził nożem. Szuka go policja

Przerażające sceny w okolicach Dworca Zachodniego w Poznaniu. Mężczyzna widoczny na zdjęciach zaczął obrażać dwóch przechodniów i groził im nożem. Poszukuje go policja.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (21 grudnia 2020 roku) na Dworcu Zachodnim w Poznaniu. Dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych przez osobę widoczną na poniższych zdjęciach. Co tam dokładnie się wydarzyło?

- Sprawca mijając się z pokrzywdzonymi na korytarzu przy wejściu do budynku Dworca Zachodniego zwrócił się do nich wulgarnymi słowami, a następnie groził im pozbawieniem życia i zdrowia. Związek z tą sprawą może mieć osoba zarejestrowana na nagraniu z monitoringu, której wizerunek prezentujemy na zdjęciach - tłumaczy Marta Mróz z poznańskiej policji.

Portal lazarz.pl poinformował, że jedną z zaatakowanych osób był Kacper Nowicki, przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. To właśnie on ze swoim chłopakiem padli ofiarami ataku. Byli oni wyzywani m.in. od "pedałów".

- Odwrócił się do nas i wydarł się: „pedały”, „k***y”, "lesby", "j***ć was". Zatrzymałem się. Gdy zobaczył, że na niego spojrzałem, to na mnie ruszył. Wyciągnął z kieszeni nóż. To nie był jakiś wielki nóż, bardziej taki multitool. Wysunął scyzoryk. Na szczęście obok była ochrona dworca - powiedział Nowicki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć o kontakt pod numerem tel. 47 77 125-11 lub 12, 47 77 125-47 lub 112.

Kradł i groził nożem